Jarní mistrovské zápasy - 18.05.2023 - Mladší žáci

• informace
  • mistrovská utkání
  • zápasy

Po neúspěšné podzimní sezóně, během které jsme vyhráli pouze dva zápasy a umístili se na 10. místě v tabulce, jsme na hráče při zimní přípravě více zatlačili.

První odměnou pro nás bylo krásné druhé místo na turnaji v Říčanech, ve kterém jsme do finále dokázali postoupit přes obávané Tempo. V jarní sezóně začínáme sklízet první ovoce naší práce.

Po rozpačitém začátku, kdy jsme odehráli první zápas proti Sokolu Písnice (poslední v tabulce) a zvítězili pouhých 3:0, přišly konečně úspěchy. Vítězství 4:2 s SK Ďáblice či 2:1 s SK Junior. Tuto vítěznou šnůru tří zápasů nám překazil až Loko Vltavín, kde jsme padli 0:5. Chuť si kluci spravili až výhrou proti SK Újezd Praha 9:2, přestože jsme v úvodu zápasu prohrávali 0:2. Pak bohužel přišla další prohra 2:4 s FC Barrandov, kdy jsme soupeři pomohli dvěma vlastními góly.

Další obávaný soupeř, který nás čekal, byl z Cholupic. Cholupice se drží v horní části tabulky a na podzim nás deklasovali 6:1. Naši kluci však na tento zápas nastoupili s velkým odhodláním uhrát výsledek, za který se nebudou muset stydět. Když jsme dostali gól už ve třetí minutě, bojovná nálada týmu upadla. V 9. minutě naštěstí přišla odpověď v podobě vyrovnávajícího gólu po chytře hozeném outu do uličky na volného Honzu a bylo vyrovnáno.
Poté se kluci opět zvedli a začali o výsledek bojovat. Po infarktovém zbytku zápasu s vyloženými šancemi na obou stranách zněl závěrečný hvizd sudího jako rajská hudba. Těžce vybojovaná remíza i pohled na protáhlé obličeje Cholupických nás zahřály u srdce.

Už nás čekají jen čtyři zápasy. Pevně doufáme, že naši borci budou pokračovat ve snažení vyšplhat se o nějakou tu příčku v tabulce výše. Držte nám palce.

Střídali:   Šimůnek, Holub, Vyskočil, Svoboda
Branky:       9' 1:0 Hiršl, 16' 2:0 Hiršl, 27' 3:0 Vyskočil, 31' 4:0 Vyskočil, 57' 5:0 Trkal, 60' 6:0 Kraina,
      65' 7:0 Karbulka.

Po porážce na Tempu jsme chtěli doma vyhrát a to se nám po dobrém výkonu celého mužstva podařilo a uhájili jsme třetí místo v tabulce.

Děkuji klukům za výkon a nasazení a rodičům za podporu.

Tempo D - Libuš 3:2 (1:1) - 28.05.2022 - Mladší žáci

• zápasy

FC Tempo Praha D – SK Libuš   3:2 (1:1)

Hráno:        28.05.2022 12:30
Střídali:   Svoboda, Černocký, Šimůnek
Branky:       4' 0:1 Hiršl, 24' 1:1, 38' 1:2 Trkal, 61' 2:2, 67' 3:2

Už před zápasem se stala důležitá věc, přišli jsme o dva důležité hráče, kteří jeli na Libuš posílit starší žáky. To hodně ovlivnilo naší taktiku. Nová verze byla, že na domácí na začátku vlétneme, dáme pár branek a potom už bude autobus vzadu. Vyšlo to, akorát těch branek mohlo být více, ale nebyli jsme přesní a důrazní.

Ve 2. poločase taktika stejná, dali jsme brzy branku a chodili do brejků, ale další už jsme neproměnili. To nás mrzelo na konci zápasu, soupeř nás dostal pod velký tlak, nám docházely síly a dělali jsme chyby. Domácí měli šance, v 54. minutě nedali penaltu, ale my jsme bojovali a měli i štěstí. Bohužel přišlo vyrovnání po zbytečném rohu, bod byl pořád dobrý, ale ani ten nám nakonec nezůstal. Po naší nedomluvě před brankou, došlo ke zbytečnému faulu a další penaltě. Bývalý náš hráč Hodánek Jan ji zkušeně proměnil. Vrhli jsme všechny síly do útoku a dostali jsme se do několika zakončení, ale neměli jsme štěstí.

Dnes velká pochvala za statečný výkon proti dobrému soupeři. Bohužel to oslabení ještě před zápasem bylo znát.

Libuš - Cholupice 8:1 (5:0) - 21.05.2022 - Mladší žáci

• zápasy

SK Libuš – TJ Sokol Cholupice   8:1 (5:0)

Hráno:      21.05.2022 09:45
Hřiště:        Barrandov – UMT
Sestava:   Seman – Černocký, Novák, Vyskočil, Svoboda, Hiršl, Kraina, Slepčík
Střídali:   Šimůnek, Tryhubets, Staněk S., Trkal, Hamršmíd, Frühauf
Branky:     9' 1:0 Frühauf, 12' 2:0 Trkal, 3:0 17' Slepčík, 26' 4:0 Vyskočil, 32' 5:0 Hiršl, 39' 6:0 Slepčík,
    43' 7:0 Slepčík, 53' 8:0 Frühauf, 65' 8:1

Opět jsme se sešli v dobré sestavě a mohli jsme střídat dvě sestavy. Proto se nám dařilo držet vysoké tempo hry a toto se projevilo i na skóre zápasu.
Sice se nám vše nepodařilo, ale nasazení a chuť hrát, soupeři nedávalo moc šance na zvrat. Soupeř bojoval a snažil se, ale mi jsme hráli opravdu dobře. Nakonec se Cholupice dočkali alespoň čestné branky, těsně před koncem zápasu.

Dnes musím kluky pochválit za výborný výkon a pěknou hru, doufám že i našim fanouškům jsme udělali radost. Jen tak dál chlapci, díky.